Cikkek esküvői szokásokról, érdekességekről, tippek, trükkök

Homokceremónia
Az Amerikából származó, homok ceremónia egyre jobban terjed el Magyarországon.
Ezzel az esküvői szokással a polgári szertartáson lévő gyertyagyújtást válthatjuk ki. Elsősorban kültéri esküvőkre ajánlott, ahol a gyertya gyújtársa veszélyben van a széltől, de a benti ceremónián is igen mutatós tud lenni.

A homoköntés, a gyertyához hasonlóan, az elkövetkezendő közös életet jelképezi, mely a két különálló életet egységessé alakítja át.
Három üvegtégely van, a két szélsőben különböző színű homokszemek, mely összhangban lehet az esküvői dekoráció színeivel. Az ifjú pár a középsőbe beletöltik a homokot delváltva, szimbolizálva ezzel, hogy onnantól már egy családot alkotnak és olyan lesz az életük, mint a homokszemeké...vagyis teljes mértékben kitöltik a rendelkezésre álló tere és olyanok, amik nem választhatóak szét.
A vázát az ifjú pár elteszi emlékbe, amelyben a közösen összeöntött homokszemeket vannak. Ezt a lakás egy frekventált pontjában elhelyezve, mindig eszükbe fog jutni a Nagy Nap számukra, mely különösen boldog és jelentős napra emlékezteti Őket.

Irodánk a vázák beszerzésében is segítséget tud nyújtani.

Amit a polgári szertartásról tudnotok kell
A magyar jog alapján a házasságkötés elhatározása után azon anyakönyvezetőnél szükséges bejelentkezni, ahol helyileg a házasságkötést kívánjuk megkötni. Van lehetőség kihelyezett esküvőre is, de erről az adott polgármesteri hivatalban kell érdeklődni, illetve a jegyzőnél írásban kérelmezni.
A bejelentkezés legkorábbi határideje, a tervezett időpont előtt 180, de legkésőbb 30 nap.

A bejelentkezés alkalmával döntenünk kell
- a feleség és a férj házasságkötés utáni, illetve
- a születendő közös gyermek családi nevéről

Szükséges iratok:
- személyi igazolvány, lakcímkártya vagy útlevél
- születési anyakönyvi kivonat
- elvált személynél: jogerős végzés, vagy záradékolt házassági anyakönyvi kivonat
- özvegynél: halotti anyakönyvi kivonat, vagy záradékolt házassági anyakönyvi kivonat

Manapság egyre több olyan házasság kötődik, amikor az egyik fél nem magyar állampolgár. Ebben az esetben az anyakönyvvezető által meghatározott dokumentumokat szükséges beszerezni, melyek hivatalos, hiteles fordítást igényelnek az Országos Fordító Iroda által. A tervezett időponttól számítva legkorábban 5 hónappal hamarabb, de legkésőbb 2 hónappal előbb szükséges benyújtani kért iratokat.